Main top image

Prodej penzionu a kempu s restaurací

Investiční příležitost u Nechranické přehrady
Provozní náklady
Provozní náklady 7.400 Kč / měs.
Poloha
Poloha Vikletice, okres Chomutov, Ústecký kraj
11 300 000 Kč

Základní údaje o nabídce

V exkluzivním zastoupení majitele nabízíme k prodeji fungující společnost, v jejímž majetku je uzavřenný komplex penzionu s apartmány pro 7 osob, chatkami pro 42 osob, restaurací pro 130 osob a příslušenstvím. To vše v turisticky žádané lokalitě obce Vikletice, 200 m od Nechranické přehrady, kde se každoročně pořádá např. světový šampionát jachtařů.

Na pozemku se nachází také rozlehlá stodola o výměře 358 m², kde lze vybudovat vlastní luxusní bydlení, navýšit ubytovací kapacity nebo další prostory pro podnikání, např. pro celoroční pořádání svateb a firemních akcí. Majitel rád předá potřebné know-how.

Užitná plocha
Užitná plocha 704 m²
Pozemek
Pozemek 3 360 m²
Podlaží
Podlaží 3
Chatky
Chatky 10x
Apartmány
Apartmány 3x
Stodola
Stodola 358 m²
Parkování
Parkování 60x
Provoz areálu

Bývalý
zemědělský dvůr

Areál nabízí od června do září 20 víkendů plných zábavy. Pro děti je zde hřiště, lanovka a trampolína, v horkých dnech bazén. Hosté si užijí relaxaci ve venkovní pergole nebo v krbem vybaveném vnitřním posezení s vlastní kuchyňkou. K dispozici je dále restaurace s terasou, venkovním barem a pípou. Hlavní i vedlejší budova zajistí ubytování pro personál.

Areál je pravidelně udržován a renovován. Nové solární panely z roku 2023 o výkonu 10 kW snižují provozní náklady a vykrývají spotřebu elektřiny areálu v letních měsících. Snadná dostupnost MHD díky blízkým zastávkám.

Fotogalerie
Restaurace

Svatby,
rauty, osvěžení

Restaurace pojme 80 až 100 hostů a dalších 30 na venkovní terase. Můžete zde pořádat svatby, rauty, firemní akce nebo oslavy začátku a konce školního roku. Současná potenciální vytíženost je 40 akcí za sezonu. Restaurace nabízí snídaně, obědy, večeře, hotovky, minutky a rybí speciality. Oslavy nenarušují chod restaurace, kde se mohou nerušeně osvěžit ubytovaní hosté nebo procházející turisté a cyklisti.

Přilehlá stodola o ploše 358 m², která čeká na rekonstrukci, je skrytým diamantem. Šikovný investor si snadno spočítá rychlou návratnost investice při pořádání svateb a dalších podobných akcí po celý rok.

Main img 270
Small img 270
Main img 272
Small img 272
Penzion

Ubytování
v apartmánech

Součástí areálu jsou 3 elegantní apartmány pavlačového stylu, 2 dvoulůžkové pokoje a 1 trojlůžkový pokoj, celkem pro pohodlné ubytování 7 osob.

Každý apartmán disponuje vlastní koupelnou s WC pro maximální soukromí a komfort. Parkovací stání pro velký počet vozidel nebo karavan buď uvnitř areálu nebo na velkém parkovišti přímo před areálem. Pro hosty je na zdi instalována nabíječka pro elektromobily.

Kemp

Ubytování
v chatičkách

V kempu si mohou hosté užít nenáročné ubytování s jedinečnou atmosférou. Zahrnuje 9 malých chatiček pro 4 osoby a jednu větší bezbariérovou chatku pro 6 osob, celkem pro 42 hostů. Každá chatka je vybavena lednicí, umyvadlem a má vlastní venkovní posezení. Sociální zázemí pro chatičky je společné.

Aktuálně probíhají důkladné opravy střech chatiček. Kemp je vybaven společnou umývárnou, sprchami a WC. Místo nabízí ideální příležitost pro rekreační pronájmy a užití ve stylu kempování s rodinou nebo přáteli.

Main img 271
Small img 271
Main img 313
Small img 313
Aktivity

Okolí
a volný čas

Třemi slovy - lokalita plná možností. Areál je vzdálený jen 200 m od Nechranické přehrady, populární mezi rybáři a provozovateli vodních sportů, včetně vodního lyžování, plachtění, windsurfingu a potápění. V blízkosti jsou tenisové kurty a cyklostezky, které vás provedou krásami okolního prostředí.

Poloha kempu nabízí ideální výchozí bod pro objevování. K návštěvě lákají královské město Kadaň a Žatec, známý pro chmelová pole a historii. Dále můžete navštívit největší Zoopark v ČR v nedalekém Chomutově, zámky v Krásném Dvoře a Černém Hrádku, Hrad Hasištejn, Klínovec a další atrakce.

Parametry nemovitosti

Areál nemá žádnou formu placené propagace. Běží pouze pasivně, na doporučení a profil na Booking.com. Přesto aktuálně poskytuje zisk po odečtení provozních nákladů ve výši cca 2 mil. Kč ročně. Pro aktivního investora je realistický odhad zisku min. 3 mil. Kč za sezonu červen - září, což zkracuje návratnost do 4,5 roku. Současný majitel nemá kapacity areál provozovat mimo sezónu. V případě pořádání celoročních akcí lze návratnost ještě více zkrátit.

 • Užitná plocha 704 m²
 • Plocha pozemku ? 3 360 m²
 • Podsklepeno Ano
 • Plocha suterénu 19 m²
 • Parkování ? 1 700 m² / až 60 aut
 • Počet apartmánů 3
 • Počet chatiček ? 10
 • Voda ? vodovod
 • Plyn není
 • Topení ? elektřina, krb
 • Odpad ? septik
 • Elektřina 230V, 430V
 • Solární panely ? ano (10kW)
 • Nabíječka pro auta ano
 • Krb na dřevo ano
 • Dětské hřiště ano
 • Doprava ? MHD
 • PENB G (nehospodárné)
Prostory Plocha Dispozice Technický stav Odhad výnosu Detail
Restaurace 113 m² - Dobrý 850.000 Kč Open

Tržby se v sezóně pohybují aktuálně v širším rozpětí od 5 do 50 tisíc denně, v závislosti na počasí, obsazenosti ubytování nebo počtu akcí. V průměru je aktuální zisk za sezonu do 850.000 Kč.

Restaurace pojme v rámci areálu až 130 hostů. Součástí ceny je plně vybavená kuchyně. Nezávisle na chodu restaurace pro turisty můžete pořádat odděleně soukromé oslavy, svatby aj.

Chatičky 180 m² 1+0 Dobrý 970.000 Kč Open

Areál poskytuje 9 menších chatek pro 4 osoby a jednu větší, bezbariérovou, pro 6 osob, celkem 42 osob.

Aktuální, několik let nezvyšovaný ceník je ~350 Kč za osobu a noc. Při plné obsazenosti činí potenciální výnos maximálně 14.700 Kč / den, za sezonu (120 dní) pak 1,76 mil. Kč.

Pro konzervativní odhad výnosu počítáme s obsazeností 55%, což činí výnos 970.000 Kč za sezónu.

V těchto dnech probíhá u chatiček rekonstrukce střech.

Apartmány 69 m² 1+0 Dobrý 198.000 Kč Open

Penzion nabízí 2 apartmány pro 2 osoby a 1 apartmán pro 3 osoby, celkem 7 osob. Každý apartmán má vlastní koupelnu s WC.

Aktuální ceník je ~1.000 Kč za apartmán na noc. Při plné obsazenosti činí potenciální výnos maximálně 3.000 Kč / den, za sezonu (120 dní) pak 360 tis. Kč.

Pro konzervativní odhad výnosu počítáme s obsazeností 55%, což činí výnos 198.000 Kč za sezónu.

Stodola 358 m² - Špatný - Open

Stodola na pozemku je vhodná k celkové rekonstrukci. Díky svým proporcím 10 x 35,8 m a podlahové ploše 358 m2 vybízí k vybudování prostor pro celoroční pořádání svateb, firemních akcí nebo teambuildingových aktivit typu paintball apod. Nápadům se meze nekladou a prostory čekají na šikovného investora, který z nich dokáže vytěžit maximum.

Popřípadě si lze vybudovat vlastní luxusní bydlení pro sebe a svou rodinu, personál a současné zázemí pro personál předělat na další ubytování pro hosty.

Ubytování pro personál 73 m² - Dobrý - Open

Ve 2NP hlavní budovy se nachází ubytovací kapacity pro personál. Konkrétně jde o 5 samostatných  ložnic. V této části je k dispozici společná koupelna a WC.

Ve 2NP sousední malé budovy se nachází apartmán taktéž určený primárně pro personál. Zde se nachází obývací pokoj, ložnice, koupelna a WC.

?Aktuální zisk za sezónu / návratnost
2.000.000 Kč, 16% p.a. / 6 let
Radek Vavřina
Radek Vavřina

Realitní makléř 3P Bydlení s.r.o.

Mobil +420 603 734 586 E-mail vavrina@3pb.cz
Navštivte nás v kanceláři
Navštivte nás v kanceláři

Sídlíme v budově na rohu Tržního náměstí a ulice Na Hrázi v centru Teplic.

Navigovat →

Domluvte si prohlídku

Nechte nám zprávu, ozveme se jak nejrychleji to půjde.

arrow up