Prodej bytů Ústí nad Labem osobní vlastnictví

Realitní kancelář 3P Bydlení ❤️ Teplice, Ústí, Most a okolí

3P Bydlení  →  Realitní kancelář  →  Prodej bytů Ústí nad Labem osobní vlastnictví 

 

Rozlišujeme 2 typy vlastnictví

 

  • Osobní vlastnictví 

Osobní vlastnictví znamená, že daná nemovitost je přímým majetkem svého majitele, který je zapsán v katastru nemovitostí.

 

  • Družstevní vlastnictví

Vlastníkem bytu je bytové družstvo, které je v katastru uvedeno jako právoplatný vlastník. Při koupi bytu v družstevním vlastnictví, si nekupujete byt, nýbrž podíl, nebo část celého bytového domu.
 

Nejdražší lokality v Ústí nad Labem

Mezi nejprestižnější a současně nejžádanější oblasti v Ústí nad Labem se jistě řadí místa jako Severní Terasa, Skřivánek, Všebořice a Klíše, kde se průměrná cena za metr čtvereční pohybuje kolem 40 000 Kč. Tato místa nabízejí klidné prostředí a zároveň mají veškeré potřebné vybavení a služby prakticky na dosah ruky, což šetří váš čas. Při prodeji bytu v jedné z těchto uvedených částí města je jeho lokalita velkou výhodou.

 

Nejlevnější lokality v Ústí nad Labem

Bohužel v Ústí nad Labem existují i části, kde život není tak klidný a bezstarostný jako v předešlých lokalitách. Sem patří Neštěmice, Mojžíř, Krásné Březno a Předlice, kde je průměrná cena za metr čtvereční přibližně 18 000 Kč. To je zhruba polovina ceny ve srovnání s předešlými lokalitami. Důvodem je, že tyto oblasti se nacházejí ve sociálně problematických čtvrtích a jsou ovlivněny momentálními obyvateli, kteří v těchto lokalitách dlouhodobě žijí. 

 

Výhody bytu v osobním vlastnictví

 

  • Výkon omezen pouze zákonem 

  • Právní jistota - ručení majetkem

  • Nižší měsíční výdaje

  • Nerovnoměrné rozložení hlasů

 

Nevýhody osobního vlastnictví 

 

  • Delší proces převodu 

  • Daňové zatížení 

  • Nižší schopnost souhlasu 

  • Nezodpovědní nájemníci


 

Prodej bytů v osobním vlastnictví Ústí nad Labem

Byty, které jsou v osobním vlastnictvím, mají často vyšší prodejní cenu, než byty v družstevním vlastnictví. Naopak se ale budoucí majitel musí připravit také na to, že bude platit nutné poplatky, jako daň z nemovitosti, nebo pojištění celé nemovitosti. Po dokončení prodeje bytu se stává byt majetkem nového majitele a ten s ním může nakládat, jak si přeje. Bytů v osobním vlastnictví je v Ústí nad Labem na prodej mnohem více a je tomu pravděpodobně proto, že je tato lokalita ideální pro investory a tak není neobvyklé, že mnoho bytů patří v Ústí nad Labem právě jim. 

Ve firmě 3P Bydlení jsme velmi dobře se všemi právními náležitostmi seznámeni a díky tomu jsme schopni provést naprosto bezstarostný a bezpečný prodej vaší nemovitosti za maximální cenu. 

 

Co by vás mohlo u nás dále zajímat:

Napište nám

Hledáte realitní kancelář, správce pro vaše nemovitosti nebo stavební firmu pro svůj projekt či rekonstrukci? Napište nám, brzy se ozveme.

Řekli o nás ...

Velice si vážíme vaší přízně a spokojenosti. Děkujeme vám.

3P Bydlení s.r.o. na Google      3P Bydlení s.r.o. na Firmy.cz       3P Bydlení s.r.o. na Nejřemeslníci

Radka Čížková
Prodej bytu

Poptali jsme s mým mužem firmu 3P Bydlení na prodej bytu po nájemníkovi. Jelikož jsme s mým mužem oba vytížení nechtěli jsme se o nic starat a s tím nám 3P Bydlení pomohlo a o vše se postarali. Navrhli nám na bytu úpravy, které pomohli navýšit jeho cenu. Byt byl ve finále k nepoznání díky rekonstrukci, kterou bezchybně provedli a v neposlední řadě díky naprosto skvělému homestagingu. Byt si svého kupce našel, takže jsme byli spokojeni. Určitě firmu 3P Bydlení doporučujeme.

p. Štabinský
Výkup nemovigtosti

Nemůžu jinak než napsat že jsem byl nad míru spokojen. Rychlé a přímé jednání.Pan Vavřina realiťák na svém místě. Vše proběhlo hladce a k našemu překvapení velmi rychle. A nesmím zapomenout na pana Poppa, absolutní profík super jednání mužu opravdu jen doporučit 3P bydlení všem ...

Jana Jelínková
Prodej nemovitosti

Po mé zkušenosti s reality 3P Bydlení a konkrétně s panem Vavřinou mohu jen doporučit. Rychlé, profesionální a hlavně  milé a vstřícné jednání. Už sem s několika realitky spolupracovala ale nelze srovnávat. Poprvé pro mne nebyl prodej nemovitosti starost ale radost. Opravdu  o nic sem se nemusela starat vše bylo ze strany realit vyřízeno k mé spokojenosti. Rychlejší a hladíš průběh prodeje sem opravdu nečekala. Skvělá domluva a vstřícnost jak časová, tak finanční což je v dnešní době velká výhoda. Krásné nafocení, byt sem dle foto pak ani nepoznala, naklizeno, dodané dekorace a doplňky ze strany realit k zútulnění bytu k lepšímu prodeji. Po domluvě lze i byt nejprve z rekonstruovat nebo něco doladit aby byl případný  prodej/koupě bytu jednodušší. Opravdu šlo o velmi příjemnou spolupráci a ráda se na 3P bydlení kdykoliv znovu obrátím. Nabízí velký sortiment služeb a na všem se dá domluvit za mě jedině 3P bydlení. Něco takového na trhu sakra chybělo. A mockrát děkuji za spolupráci.

Miloš Gúčik
Prodej bytu

Velmi vstřícný, ochotný a profesionální přístup realitního makléře i realitky 3P Bydlení. 100% spokojenost.