Prodej rodinných domů Ústí nad Labem

Realitní kancelář 3P Bydlení ❤️ Teplice, Ústí, Most a okolí

3P Bydlení  →  Realitní kancelář  → Prodej rodinných domů Ústí nad Labem

V Ústí nad Labem, stejně jako v každém velkém městě, převažuje počet bytových domů, než domů rodinných. Rodinné domy nejsou v dnešní době běžné v téměř žádném městě v České republice. Důvodem, je nepoměr mezi dnešními cenami a průměrnou měsíční mzdou. Dalším důvodem je, že k rodinným domům patří také pozemky, což je pro mnoho lidí slněný sen. Ale tento sen má také svoji cenu, která není nízká. Vlastní pozemek vám dodává mnohem větší pocit soukromí a svobody, stejně tak, jako vlastnit dům, jako takový. Kde se ale dají v Ústí nad Labem koupit a prodat rodinné domy?
 

Výhody rodinného domu:

 

  • Větší soukromí a prostor

Rodinný dům s pozemkem obvykle nabízí mnohem větší soukromí než dům bytový. Máte svůj vlastní prostor bez sdílení stěn se sousedy a možnost vytvořit si venkovní prostory pro relaxaci, zahradničení nebo rodinné aktivity.
 

  • Větší kontrola a možnost úprav 

S vlastním domem máte větší kontrolu nad svým prostředím. Můžete provádět úpravy a rekonstrukce dle svých představ a potřeb, včetně zahradního designu, přístavby nebo vytvoření dalších místností.
 

  • Investiční hodnota

Investice do vlastního domu s pozemkem může nabídnout dlouhodobou hodnotu a možnost finančního růstu. Vlastnění rodinného domu může být z dlouhodobého hlediska stabilní a velmi výnosnou investicí.
 

Nevýhody rodinného domu:

 

  • Vyšší náklady na údržbu a opravy

Rodinný dům vyžaduje pravidelnou údržbu a opravy, které mohou být finančně náročné. To zahrnuje péči o zahradu, opravy střechy, fasády, instalace a další.
 

  • Větší zodpovědnost

S vlastním domem přichází větší zodpovědnost za údržbu a bezpečnost nemovitosti. Musíte se starat o všechny aspekty domácí údržby a nedopustit aby vaše nemovitost ztratila na hodnotě díky tomu, že jste nevynaložili úsilí při údržbě.
 

  • Více práce

Údržba rozsáhlého pozemku a domu může vyžadovat čas a úsilí. Práce jako péče o zahradu, sekání trávy, odstraňování sněhu a další úkoly mohou být náročné, zejména pokud do toho máte časově náročnou práci, nebo jste na vše sami.
 

Nejlevnější rodinné domy

Nejdůležitější faktor při určování ceny domu, je lokalita. Proto ty nejlevnější rodinné domy nejsou přímo v centru města. Nachází se spíše v okolních vesnicích a přilehlých menších městech. Začáteční cena, za běžný, standardní rodinný dům jsou 2 miliony Kč. Tato cena se dá považovat za tu opravdu nejspodnější hranici a je nutné dodat, že domy v této cenové kategorii vyžadují buď kompletní, nebo částečnou rekonstrukci a samozřejmě nové vybavení. Cena za rekonstrukci celého domu je velmi individuální v závislosti na dispozici a opotřebení, každopádně řádově se cena pohybuje mezi milionem až 2 miliony Kč. Záleží také jak jste nároční a jaké materiály chcete pro rekonstrukci zvolit. Nejlevněji můžete rodinný dům koupit, nebo prodat v přilehlých městech, jako například Svádov, Sebuzín nebo Dolní zálezly, kde se ceny pohybují od 2 a půl milionu výše.
 

Nejdražší rodinné domy

Pokud jste nároční a chcete pro sebe a svou rodinu jen to nejlepší, připravte si nejméně 10 milionů korun. Za tuto částku, si můžete dovolit již opravdový luxus, který spíše hraničí s vilou, než rodinným domem. Domy v této cenové relaci jsou zcela po rekonstrukci, mají veškeré vybavení a stavba je z kvalitních materiálů. Dále si s domem pořizujete mnohem prostornější pozemek, na kterým se po většinou nachází i bazén. Lokality, kde se tyto domy nejčastěji nachází, je Střekov, nebo Klíše. S domem si samozřejmě kupujete i okolí, která je samozřejmě přizpůsobená tomu, jak dům vypadá. Očekávejte tedy naprostý klid a bezpečí.
 

Průměrné rodinné domy

Průměrná cena za domy v Ústí nad Labem a okolí se pohybuje v rozmezí cca 4 až 5 a půl milionu korun. Opět velmi záleží na lokalitě, jelikož domy, které jsou blíže centra, vyžadují minimálně částečnou rekonstrukci, nebo jsou bez vybavení. Oproti tomu domy v přilehlých městech, nebo vesnicích bývají po rekonstrukci, nebo jsou ve stavu, kde není žádná rekonstrukce vyžadována.

 

Co by vás mohlo u nás dále zajímat:

Napište nám

Hledáte realitní kancelář, správce pro vaše nemovitosti nebo stavební firmu pro svůj projekt či rekonstrukci? Napište nám, brzy se ozveme.

Řekli o nás ...

Velice si vážíme vaší přízně a spokojenosti. Děkujeme vám.

3P Bydlení s.r.o. na Google      3P Bydlení s.r.o. na Firmy.cz       3P Bydlení s.r.o. na Nejřemeslníci

Radka Čížková
Prodej bytu

Poptali jsme s mým mužem firmu 3P Bydlení na prodej bytu po nájemníkovi. Jelikož jsme s mým mužem oba vytížení nechtěli jsme se o nic starat a s tím nám 3P Bydlení pomohlo a o vše se postarali. Navrhli nám na bytu úpravy, které pomohli navýšit jeho cenu. Byt byl ve finále k nepoznání díky rekonstrukci, kterou bezchybně provedli a v neposlední řadě díky naprosto skvělému homestagingu. Byt si svého kupce našel, takže jsme byli spokojeni. Určitě firmu 3P Bydlení doporučujeme.

p. Štabinský
Výkup nemovigtosti

Nemůžu jinak než napsat že jsem byl nad míru spokojen. Rychlé a přímé jednání.Pan Vavřina realiťák na svém místě. Vše proběhlo hladce a k našemu překvapení velmi rychle. A nesmím zapomenout na pana Poppa, absolutní profík super jednání mužu opravdu jen doporučit 3P bydlení všem ...

Jana Jelínková
Prodej nemovitosti

Po mé zkušenosti s reality 3P Bydlení a konkrétně s panem Vavřinou mohu jen doporučit. Rychlé, profesionální a hlavně  milé a vstřícné jednání. Už sem s několika realitky spolupracovala ale nelze srovnávat. Poprvé pro mne nebyl prodej nemovitosti starost ale radost. Opravdu  o nic sem se nemusela starat vše bylo ze strany realit vyřízeno k mé spokojenosti. Rychlejší a hladíš průběh prodeje sem opravdu nečekala. Skvělá domluva a vstřícnost jak časová, tak finanční což je v dnešní době velká výhoda. Krásné nafocení, byt sem dle foto pak ani nepoznala, naklizeno, dodané dekorace a doplňky ze strany realit k zútulnění bytu k lepšímu prodeji. Po domluvě lze i byt nejprve z rekonstruovat nebo něco doladit aby byl případný  prodej/koupě bytu jednodušší. Opravdu šlo o velmi příjemnou spolupráci a ráda se na 3P bydlení kdykoliv znovu obrátím. Nabízí velký sortiment služeb a na všem se dá domluvit za mě jedině 3P bydlení. Něco takového na trhu sakra chybělo. A mockrát děkuji za spolupráci.

Miloš Gúčik
Prodej bytu

Velmi vstřícný, ochotný a profesionální přístup realitního makléře i realitky 3P Bydlení. 100% spokojenost.